Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Biblioteka PDF Drukuj

Z pomocą Bożą dnia 22 marca 2012 roku otworzyliśmy bibliotekę parafialną.

Biblioteka jest otwarta w każdy wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 16.30

(wejście do biblioteki od ulicy Chrobrego - wejście do kancelarii parafialnej).

Wypożyczać książki mogą wszyscy chętni parafianie, jak i czytelnicy spoza parafii. W naszym księgozbiorze znajduje się obecnie 500 książek o tematyce religijnej, jak i świeckiej, są książki dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn.

Książki są darem dobrych ludzi i cały czas są dostarczane nowe, także zbiory będą co raz większe. Można rozwijać swoje życie wewnętrzne czytając książki o Jezusie, Maryi, Janie Pawle II. Jest wiele książek, które posłużą jako przewodniki duchowe, pisane przez ludzi świeckich, duchownych i świętych - mogą być receptą na życie wieczne.

Wielcy Kościoła przeprowadzą czytelnika przez swoje życie.

Historia pozwoli przypomnieć czasy powstania Kościoła, czasy Krzyżaków na Warmii i Mazurach, czasy Stalina i Katynia, czasy Solidarności oraz przypomni wiele interesujących postaci historycznych.

Literatura piękna umili nam wolny czas z Dostojewskim, Kraszewskim, Kossakiem, Konopnicką, Mickiewiczem, Sienkiewiczem, Tuwimem, Tołstojem.

Z opowiadań misjonarzy Cejrowskeigo, Kapuścińskiego i wielu innych poznamy życie i obyczaje ludów rożnych krajów i plemion.

Młodzież może przeżyć fantastyczną przygodę z Tomkiem Sojerem, z piratami, a także dowiedzieć się, jak czerpać radość z codzienności.

A milusińscy zapoznają się z życiem Jezusa w kolorowej Biblii, zapoznają się z innymi historiami z życia, w których towarzyszy Bóg, poznają Misia Puchatka, Misia szukającego skarbu oraz ciekawe historyjki i bajki.

Rodzice znajdą porady jak sobie radzić z dorastającym dzieckiem.

Jednym słowem każdy coś znajdzie dla siebie w naszej parafialnej bibliotece, do której serdecznie zapraszamy.

Odpowiedzialną za funkcjonowanie biblioteki jest pani Halina Grudnowska.